Březnová výzva

Jak jste prožili svůj den bez počítače? Doufám, že strávený čas byl něčím výjimečný, nějak vybočoval z šedi tradičních dnů a nezůstane pouze u jednoho dne, ale začnete tento „technologický detox“ praktikovat častěji.

Ale věřím, že se již těšíte na březnovou výzvu, a proto sem s ní. Začnu netradičně otázkou: Máte rádi jídlo? Dovedu si představit, že docela ano, a právě toho se bude týkat dnešní úkol. Říká se, že láska prochází žaludkem. A nemusí se přitom jednat výhradně o lásku manželskou či partnerskou. I malé pohoštění připravené s cílem zpříjemnit někomu den a potěšit ho, dělá velké divy.

V rámci březnové výzvy tak bude vaším úkolem připravit své rodině, spolupracovníkům, kamarádům či spolubydlícím snídani. A jelikož se blíží jaro a měli bychom něco udělat i pro naše zdraví, tak by snídaně měla být ideálně zdravá. Dáme vám proto jeden tip na super zdravý fenoménem poslední doby, kterými jsou chia semínka. Ale samozřejmě to může být cokoli jiného. Hlavní je, aby jídlo bylo připravené s radostí, s úmyslem potěšit blízkého člověka! Nebo někoho na snídani pozvěte, třeba do restaurace či kavárny, popovídejte si s ním a buďte pro jednou výhradně v roli posluchače. Nechte druhého například mluvit o plánech na daný den. Fantazii se meze nekladou, takže vymýšlejte, kombinujte, foťte a sdílejte, moc rádi si vaše snídaně prohlédneme.

Přemostění: „Nesnáším lidi, kteří jídlo neberou vážně. To prozrazuje povrchní povahu.“ – Oscar Wilde

Opravdu je důležité, abychom nebrali jídlo jako samozřejmost. Už jen to, že ráno otevřeme ledničku a můžeme si udělat snídani, je obrovským darem, jehož si musíme vážit. A pokud máme nadbytek, nevyhazujme jídlo, ale podělme se o něj s těmi, kteří jej tolik nemají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *