Dubnová výzva

Taky si všímáte toho, co probíhá venku? Na stromech se zelenají první pupeny a cestu ven si z promrzlé země prorážejí i jemné stonky jarních květin, do toho z plna hrdla zpívají ptáci, kteří ohlašují, že příroda pohlazena teplými paprsky slunce se začíná nesměle probouzet. Ideální čas vyrazit někde do parku nebo do lesa a nechat se hýčkat příjemnou vůní rodícího se života.

Díky nádhernému přicházejícímu jaru bude dubnová výzva spojena právě s uměním, které venku tvoří příroda. Vašim úkolem bude podílet se na tvorbě něčeho výjimečného. Stejně jako jsou unikátní rodící se květy, je jedinečný i každý z nás. Někdo má talent k tomu, aby nádherně kreslil, někdo to umí se slovy a skládá básně, někdo nádherně zpívá, další umí skvěle zvěčnit okamžiky pomocí fotoaparátu… Možností, jak tvořit umění, je nespočet. Cílem dnešní výzvy je tedy vytvořit nějaké umělecké dílko, a to ne proto, abyste jej dávali na obdiv na Facebooku nebo Instagramu (což ale samozřejmě můžete, pokud chcete), ale zejména pro radost. Každý z nás má určitý talent, ale jen část s ním nějak pracuje. Chtěl bych vás tedy povzbudit, abyste se nebáli sáhnout po barvách, tužce, peru či kytaře a vydělili si na tvorbu určitý čas, během něhož odsunete všechny starosti všedního dne a budete se plně soustředit na vznikající výtvor…

Přemostění: „V lásce a umění se nedá opisovat, každý se musí vyjádřit po svém.“ – Romain Rolland

Nezáleží na tom, zdali umíte na kytaře vybrnkat pouze dva akordy nebo jste prošli hudební konzervatoří; je jedno, zda se věnujete kresbám deset let či vaší jedinou zkušeností s tímto druhem umění byly malůvky na okrajích sešitu. Jde o samotnou tvorbu – činnost, k níž jsme od přírody uzpůsobeni a je nám blízká. Neváhejte tedy a pusťte se do něčeho. Máte na to celý měsíc!

Dan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *