Give me something to believe

Všímáte si nápisů na tričkách nebo mikinách? Pro mě osobně dlouhou dobu nehrály nijak důležitou roli, ale před nedávnem jsem pochopil, že můžou o vlastníkovi něco vypovídat.

A tak si začínám všímat obrázků a nápisů. Vedle všelijakých rádoby vtipných sloganů mě zaujal potisk „Give me something to believe“ (tedy v překladu „Dejte mi něco, v co můžu věřit“). Nemůžu si pomoci, ale výstižně to definuje situaci mezi lidmi.triko

Give me something to believe! Připadá mi, že se lidé všeobecně chytají všeho možného. Vydělat peníze, najít ideálního partnera, vybudovat kariéru, získat popularita, pyšnit se pracovními úspěchy, koupit si luxusní auto… Nepřipadá vám to tak trochu krátkozraké? Moc materialistické? Vždyť peníze nám může kdokoli ukrást, partner nás může opustit, o práci můžeme přijít vinou krize nebo nějakého průšvihu, auto můžeme nabourat… Všechny tyto věci můžou až příliš jednoduše zmizet. Nemám pravdu?

Jsem racionální člověk, a proto vím, že upínat se k podobným věcem nemá smysl. Pokud některou z nich ztratíme a máme ji na prvních příčkách svého hodnotového systému, cítíme ztrátu, bolest, zlost.

 

Když odejde největší priorita…

Představte si situaci, že se s vámi rozejde váš partner, kterého ve všem upřednostňujete, prostě jej máte na prvním místě. Vaše opora, jistota, člověk, jemuž jste bezmezně důvěřovali, je najednou pryč… Vaše číslo 1 zmizelo… Na co/koho pak budete spoléhat? Co pak pro vás bude tou jistotou?

Víte, kdysi jsem se dal do čtení jedné knihy. Svým rozsahem mě ze začátku spíše odrazovala, a přestože jsem ji zatím nepřečetl cenou a zdaleka nepochopil vše, jedno z ní vyplývá zcela jasně. Píše se v ní: „Neukládejte si poklady na zemi, kde je ničí mol a rez a kde je zloději vykopávají a kradou. Ukládejte si poklady v nebi, kde je neničí mol ani rez a kde je zloději nevykopávají a nekradou. Neboť kde je tvůj poklad, tam je i tvé srdce.“

Toto zaslíbení pro mě hodně znamená a byl bych rád, kdybyste nad svými prioritami taky uvažovali podobně. Opravdu nejde v životě o víc, než o hromadění pozemského majetku? Co je pro vás v životě oporou? Na koho nebo na co spoléháte?

Pobavit se o tom můžeme třeba v rozhovoru jeden na jednoho, tak neváhej a napiš!

Dan

1 thought on “Give me something to believe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *