God’s Not Dead 2 – křesťanství před soudem!

Ve volném pokračování prvního dílu jsou diváci vtaženi do soudního procesu, v němž se projednává případ učitelky Grace Wesley, která během hodiny dějepisu odpověděla své žákyni na otázku ohledně náboženského učení Ježíše Krista. Mladá učitelka byla ale nařčena z rozšiřování křesťanství a měla se za svou poznámku omluvit. Jenže to neudělala a případ přešel k soudu…

gods_not_dead_2
Snímek je propleten několika dějovými liniemi. Stěžejní postavou jedné z nich je studentka Brook, která hledá životní směr po smrti milovaného bratra.

Pokud jste viděli první díl, můžete tak trochu tušit, co máte od volného pokračování očekávat. Režisér i výprava zůstali nezměněni, do děje i tentokrát zasahuje kapela Newsboys, která dodává filmu skvělé hudební pozadí. Ve druhém dílu se opět setkáme s množstvím postav, které si svou roli střihli i v „jedničce“. Trochu mě mrzí, že scénář (až na zmínku v jedné scéně) nikterak neukázal to, jak si vede hlavní postava prvního dílu student Josh Wheaton, ačkoli množství vedlejších postav (například Martin Yip) zachováni zůstali.

Srovnávat oba díly je docela složité. God’s Not Dead mi připadal více spontánnější a celkově více reálnější. Dialogy v druhém dílu jsou možná více strojené, méně realistické, což je ale zcela subjektivní a je to asi do jisté míry ovlivněno tím, že jsem na pokračování měl velké nároky (zvlášť když trailery vycházely dlouho dopředu a diváka na film pořádně navnadily). Nicméně tímto nechci druhý díl nijak znevažovat. Jedná se o kvalitní snímek, který ukazuje, jak se k postojům víry staví soudobá společnost a jak se křesťanské hodnoty, na nichž stojí celá západní civilizace, začínají odsouvat na vedlejší kolej.

gods_not_dead2
Uspěje mladá učitelka Grace Wesley s obhajobou křesťanské víry i před soudem?

Dan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *