God’s Not Dead aneb Akademický souboj Davida s Goliášem

GND3
Kapela Newsboys film skvěle doplňuje.

Dříve než se dáte  do samotného čtení, tak si pusťte na pozadí soundtrack k filmu. Za ním stojí kapela Newsboys a nutno říci, že od autorů snímku to byla trefa do černého.

Přiznám se, že kombinace neotřelého názvu, režiséra Harolda Cronka, skupiny Newsboys a zajímavého traileru, který odkazoval ke studentskému prostředí, ve mě přirozeně vzbudila zájem. Osobně filmy, které sama sebe prezentují jako křesťanské, příliš nemusím, poněvadž mi přijdou… Takové typické americké, s jasně předvídatelným koncem a upřímně řečeno – často velmi naivní. A právě proto jsem se těšil, jak bude výsledný snímek z dílny Pure Flix Entertainment vypadat.

A těšil jsem se oprávněně! Již první minuty rozehrávají několik dílčích dějových linií, z nichž nejdůležitější se točí okolo mladého studenta Joshe, který na hodině filozofie odmítne podepsat prohlášení, že je Bůh mrtvý. Dostává se tak do pře s profesorem Radissonem. A právě vědecké dokazování a vyvracení existence Boha tvoří samotné jádro filmu. Je bůh mrtvý? Jak probíhal Velký třesk? Vylučují se informace obsažené v Bibli s moderním vědeckým poznáním?

GND2
Soupeření profesora Radissona a studenta Joshe přerostlo i mimo akademickou půdu…

I tyto otázky zazní během sporu mezi pomyslným Davidem a Goliášem a jak pro mladého studenta práv tak pro zkušeného profesora filozofie to bude nejen zkouška z akademických vědomostí ale také uvažování nad smyslem vlastního života.

Snímek jsem viděl již několikrát a přestože pravděpodobně nikdy nebude okupovat první příčky mezi oscarovými trháky, tak patří mezi ty filmy s křesťanskou tématikou, které rozhodně stojí za to zkouknout!

Dan

1 thought on “God’s Not Dead aneb Akademický souboj Davida s Goliášem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *