Když se sen změní v realitu – film To Save a Life

Jake Taylor je na své škole celebrita.

Jake Taylor je typ středoškolského studenta, kterému se daří úplně ve všem. Je oblíbený, má hezkou přítelkyni, hraje profesionálně basketbal a sní o angažmá v týmu, jemuž fandí od dětství. Dalo by se říci, že si žije svoji verzi amerického snu až do chvíle, kdy jeho nejlepší kamarád z dětství Roger spáchá veřejně sebevraždu… Najednou se Jake ponoří do víru otázek, na které ale nenachází odpovědi. Prochází vnitřním bojem a všechny cesty, které se do onoho dne zdály být jednoznačné, se zahalily do mlhy…

Ano, přiznávám, film má docela „klasický“ děj, ale ten určitě není tím stěžejním. Tím je myšlenka, nebo lépe řečeno spousty myšlenek, které se snaží snímek předávat. Když jsem se o tomto filmu bavil s kamarády, každý z nich mě svým pohledem obohatil, protože v něm našel zrovna to, co já ne. Film můžete vidět několikrát po sobě a stále vás něčím překvapí. A čím tedy zapůsobil na mne?

 

Jak málo někdy stačí…

Jake si svého přítele z dětství přestal všímat, protože do jisté míry nezapadal do jeho školní popularity. Roger nebyl in. Nehodil se k basketbalové celebritě, jakou byl Jake. Rogerovi chybělo přátelství, prostor pro obyčejné povídání, sdělování zážitků… Možná se vám zdá, že se jedná o zcela samozřejmou věc, ale není tomu tak. Pokud jsme na všechno sami, problémy jsou dvakrát tak větší a a pocit samoty ještě hlubší. Někdy stačí opravdu málo, abychom někoho vytáhli z velkého problému. Často léčí úsměv, nabídnutý rozhovor či doprovod ze školy. Stačí se kolem sebe podívat a určitě si všimnete, že se ve vašem okolí nachází člověk, který po přátelství touží. Je potřeba pouze vyjít ze své komfortní zóny a něco udělat, zajímat se o druhé. Mnohdy nevíme, co prožívají lidé v našem okolí, s čím bojují, jaká je jejich rodinná situace. Blízkost společenství je nenahraditelná!

Jake s novými přáteli, kteří mu pomáhají v hledání životně důležitých otázek.

Tuto myšlenku jsem si po prvním shlédnutí odnesl já. Možná i vás film osloví zrovna v tomto, možná to bude něco zcela jiného. Každopádně snímek To Save a Life jednoznačně stojí za shlédnutí!

Hodnocení na ČSFD: To Save a Life a oficiální trailer.
Hodnocení na celosvětové IMDb: To Save a Life

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *