2#Advent – Malá výzva s velkým potenciálem

Dneska jsem se byl projít po jednom větším nákupním centru a naskytl se mi typický předvánoční obraz – obchodakna každém kroku na mě útočila reklama lákající na ty nejlepší vánoční dárky, všude panoval zmatek jako při evakuačním cvičení a do toho hrály kýčovité americké „koledy“. Jednoduše klasický předvánoční shon.

Sedl jsem si na lavičku mezi obchody s elektronikou a oblečením a pozoroval lidi, kteří pobíhali sem a tam. Přiznám se, že jsem to dlouho nevydržel a napětí se přeneslo i na mě. Musel jsem tedy odejít a cestou domů jsem přemýšlel, kdy začala pravá podstata Vánoc lidem unikat. Jsou Vánoce opravdu už jen o konzumu? Máme větší radost z toho, když někomu dárek dáme, nebo když nějaký dárek dostaneme?

Co má pro vás hodnotu?

A aby těch otázek nebylo málo, přidám další – co je tím nejhodnotnějším dárkem? Pro mě osobně jsou to věci, za nimiž vidím něco víc než peníze, tedy například čas, který musela daná osoba výrobě či koupi dárku věnovat.

„V životě dostaneš tolik, kolik dáš,“ řekl americký podnikatel Michael LeBoeuf a pod jeho slova bych se podepsal. Kdykoli můžete něco dát – dejte! A myslím to vážně! Nemám tím teď na mysli, že musíte přispět do každé kasičky na opuštěné psy, kočičí útulky a podobně. Věnujte svůj čas, úsměv, dobré slovo…

Malá výzva s velkým potenciálem

Měl bych pro vás jednu malou adventní výzvu: vyrobte třem svým známým nějakou maličkost, která je potěší. Je jedno, co to bude, například jednoduchá záložka do knihy, na kterou napíšete něco milého. Pár dobrých nápadů najdete například v tomto přehledném videu.

Pokud nejste zrovna kreativní, můžete někoho povzbudit pěkným příběhem například z našeho YouTube kananálu, třeba tím o Chloe, který opravdu stojí zato!

Mějte se a povzbuzujte se navzájem. Svoje nápady nebo ukázky toho, jak jste někomu udělali radost, mi můžete napsat sem do komentářů, budu za ně moc rád!

Dan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *