Novoroční výzva!

S otočením poslední stránky kalendáře a přechodem na nový rok si lidé často dávají nejrůznější novoroční předsevzetí. Ať už mezi ně patříš nebo ne, měl bych pro tebe jednu výzvu. Neboj se, nepůjde o pravidelné cvičení, hlídání si vlastní váhy ani čtení knížek. Na tento rok jsem si pro každého z vás připravil celkem dvanáct výzev, každá bude jiná a na každou budete mít jeden měsíc. Nepůjde o žádné šílenosti, ale o výzvy, které někomu vykouzlí úsměv, povzbudí nebo pomůžou překonat různé bezdůvodné obavy.

vlocka

A ptáš se k čemu to je? Proč by ses měl do téhle výzvy zapojit? Tak třeba:

  • chceš zažít něco nového, něco, do čeho se zatím ještě nikdo nepustil, a to je přece výzva!
  • zažít skvělý pocit ze splněných úkolů
  • vidět na druhých (a samozřejmě i na sobě) radost, kterou úkoly postupně přinesou
  • sdílet své zážitky s ostatními a zároveň se obohatit o jejich příběhy

První výzva zní takto: Jelikož nyní lednové počasí venku kouzlí doslova dechberoucí obrazy, bude první úkol spojen právě s nimi. Zažij v lednu jednou (ale klidně i vícekrát) východ i západ slunce. Ranní scenérie vycházejícího žlutého kotouče nad zamrzlými loukami, zasypanými stromy či střechami pokrytými jinovatkou jsou opravdu nádherné. Stejně tak pohledy na oranžové zapadající slunce… Zkus to a během těch chvil se zamysli nad tím, jak úžasné zimní období je (navzdory zamlženým brýlím, náledí a studeného větru).

 

Přemostění: Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi. Země byla pustá a prázdná a nad propastnou tůní byla tma. Ale nad vodami vznášel se duch Boží. I řekl Bůh: „Buď světlo!“ A bylo světlo. Viděl, že světlo je dobré, a oddělil světlo od tmy. (Bible, Genesis 1:1-4)

 

Země se vším, co nás obklopuje, tvoří úžasné místo pro život. Je důležité si uvědomovat, jak důmyslně a dokonale je vše okolo stvořeno. Stačí se podívat na malinkaté sněhové vločky – každá představuje obdivuhodné umělecké dílo…

Takže nezapomeň, vychutnej si jeden zimní západ a východ slunce. Máš na to 30 dnů! Všechno zdokumentuj, fotky nahraj zde na disk nebo na Facebook a do komentářů pošli jen odkaz s popiskem, kde a za jakých okolností byly fotky pořízené, abys povzbudil ve výzvě další soutěživce. Těším se na tvoje nádherné fotky a příběhy…

Dan

6 thoughts on “Novoroční výzva!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *