Proč křesťanství?

Když se průměrně inteligentní člověk rozhlédne kolem sebe, nutně zjistí, že není něco v pořádku. Bůh - otázkyLidé se vraždí, nenávidí, využívají, jsou sobečtí, závistiví a pro peníze a moc jsou ochotni ničit životy lidí i celých národů. Příroda se zbláznila – zemětřesení, výkyvy počasí, záplavy, tsunami. Všechny ty nemoci, genetické vady, epidemie, bolest, trápení, deprese, beznaděj a prázdnota. Vedle toho narážíme na spousty náboženství, filozofií a nositelů zaručených „pravd“, kteří nám předkládají rozporné interpretace naší reality. Prostě zlo, chaos a nejistota!

Díky Bohu tento svět není jen černý, nalézáme také „bílá“ místa, která nám poskytují relativní uspokojení a radost. Jenže jak se s takto „schizofrenní“ realitou vypořádat? Nejsme roboti. Máme své emoce, intuici a mimo jiné duchovní rozměr bytí. Toto všechno nám zpravidla nedovoluje zůstat vůči takto deformované realitě lhostejnými – naopak, ve svém hlubokém nitru  vnímáme, že je něco špatně a podvědomě hledáme něco či někoho, co nás nezměrně přesahuje a dává naději na únik z takto nesmyslného světa. Tímto vzniká nespočet otázek…

Otázek obecných, typu Kdo jsme? Existuje Bůh – jaké jsou důkazy? Jak to je s evolucí a údajnou neexistencí Boha, jak je nám tak často předkládáno? Jaký je smysl života? Pokud existuje Bůh, tak který je ten pravý? Proč dopouští zlo?

Naše civilizace stojí na křesťanských základech, a jelikož věříme, že právě křesťanský Ježíš je odpovědí na všechny základní otázky, nabízí se i řada otázek konkrétnějších – Proč by mělo být právě křesťanství tím pravým náboženstvím? Jaké jsou důkazy pro jedinečnost Ježíše, Bible, křesťanství? Jak to bude s peklem? Co Bůh udělá s těmi, co se o Něm nemohli dozvědět? Co křižácké války, odpustky…? Co UFO? Co rozporuplné zážitky klinické smrti? Jak se staví křesťanství k …?

Spousta otázek a málokdy smysluplná odpověď…

Všechno toto jsou však oprávněné otázky a je přirozené, že si je klademe. Dobrá zpráva je, že na ně uspokojivé odpovědi existují! Ne, neznáme je všechny. Některé jsou velmi složité a je mnoho skutečností, které vidíme pouze jakoby v mlze. Sám Bůh nám potvrzuje, že naše poznání je (alespoň prozatím) pouze částečné. Přesto všechno věřím, že na většinu nejčastějších otázek proti Bohu existují dostatečně uspokojivé odpovědi. Odpovědi, které člověku nebrání přijmout realitu existence milujícího Boha, který pro nás zamýšlí dobro.

Proto vás zveme na stránky Proč křesťanství, které obsahují odpovědi na 99 nejčastějších otázek, které si lidé kladou v souvislosti s existencí křesťanského Boha. Web je přehledně rozdělen a obsahuje otázky obecné, otázky týkající se Bible, Ježíše, vědy, křesťanské věrouky, ale i otázky z oblasti magie, alternativní medicíny a nadpřirozených jevů.

Petr

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *