Únorová výzva

Procházet vaše fotky, se kterými jste se podělili s ostatními, bylo opravdu úchvatné! Děkuji moc za ně. Všechny najdete sdílené v tomto albu. A věřím, že určitě mnohem hezčí než samotné fotky, byly pocity, které jste při nich zažívali. Já osobně jsem západ slunce prožil se svou sestrou během dlouhé nedělní procházky. Vyšli jsme těsně po obědě, a vrátili se až když sluneční kotouč zapadal za beskydské vrcholky…

Jpeg
Východ slunce, autor Matěj.

 

Únorová výzva bude z jiného soudku. Vyskytl se nám tady takový nešvar – jak by řekla paní učitelka z filmu Pelíšky. A tím je to, že nás pomalu začínají ovládat moderní technologie. Dejte jim proto alespoň na jeden den vale! Únorovým úkolem tedy bude, abyste na jeden den nezapnuli počítač a nepřipojili se k internetu. Zdá se to jako jednoduchý úkol, ale sami uvidíte, jak moc jsme na počítači, tabletu či mobilu závislí. Jeden den! 24 hodin!

A proč? Schválně věnujte pozornost tomu, kolik činností daný den stihnete udělat. Místo (často bezcílného) brouzdání po internetu budete mít prostor zajít si na procházku, číst knížku, zajít s někým na kafe, popovídat si…

A aby to nebylo málo – zapojte do této výzvy alespoň další tři kamarády, známé nebo členy rodiny. Uvidíte, že pokud se do toho pustíte s někým dalším, budete se moct navzájem motivovat a na procházku můžete zajít třeba spolu.

Přemostění: Čas může být vaším přítelem, pokud se s ním jako se svým přítelem naučíte zacházet. (E. Barnesová)

Takže, abychom si to shrnuli: únorová výzva spočívá v tom, že jeden den nezapnete svůj počítač ani se nepřipojíte na internet a zároveň se do tohoto úkolu pokusíte zapojit další své tři kamarády či známé. Hodně štěstí do nové výzvy!

Západ slunce, autorka Catherine

Dan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *