Vítejte na blogu!

Ahoj, jsem Honza a mám na starosti projekt HledamBoha.cz se vším, co k tomu patří…man-791049_1920

Mít web s názvem HledamBoha.cz v České republice, která je je jednou z nejateističtějších zemí na světě, je zajímavá výzva. Devadesát procent našeho národa si myslí, že křesťanství už nemá světu co říct. A co hůř… Že je falešné, nepravdivé a že se snaží manipulovat s lidmi a tak podobně…

Rád bych, aby tento blog byl místo, kde budeme otevřeně mluvit o těchto tématech. Nejenom my, ale i vy. Ať už jste ve svém životě kdekoliv, chtěl bych, abyste měli prostor zeptat se na věci, které vás zajímají, a na které by jste se možná normálně vůbec nezeptali.

Taky chci mluvit o životě. To, že jsem křesťan neznamená jen to, že chodím v neděli do kostela. Křesťanství ovlivňuje celý můj pohled na život, moje priority, moje vztahy atd. Budu rád, když vás blog povede k tomu, že začnete o životě víc přemýšlet. Když vás myšlenky, které tu najdete, budou inspirovat a provokovat k diskuzi… Nemusíte souhlasit se vším, možná dojdete k jiným závěrům, ale jsem přesvědčený, že i tak (a nebo právě proto) si z toho budete moci něco odnést… :­)

Mějte se a budu se těšit na každý příspěvek do diskuze, který respektuje názory ostatních!

Honza
honza@hledamboha.cz

2 thoughts on “Vítejte na blogu!

 1. Ahoj Honzo.
  Každá informace je založena buď na záměrně formulované otázce, která má odpovídajícího nasměrovat na potřebné vyjádření, a nebo na chybně formulované definici, kterou posléze někdo zhodnotí a sestaví potřebné ( nebo žádané ) priority. Nelze tedy brát za bernou minci informaci, že ČR je jednou ( 3.nebo 4., jak z kterého pohledu….) z nejateističtějších zemí světa. Po celou „dobu“ jedné generace, byly lidem předkládány falešné a zkreslující informace o, dejme tomu, důležitých hodnotách lidí či společnosti a to nemluvím ani o definici nebo úloze Boha ( se vší úctou k němu ), Jemuž je v dnešní době málokdo ochoten naslouchat, protože většina neuznává Jím upřednostňované hodnoty člověka.
  Každý nově narozený človíček z lásky, lásku automaticky nadále i od ostatních očekává. Bez rozdílu toho jestli je člověk křesťan, muslim, žid, černý, bílý, komunista, ……….atd. To znamená, že další priority tohoto človíčka jsou tvořeny výchovou, tedy příkladem v první řadě rodičů, kteří utváří v tomto dalším jedinci společnosti životní hodnoty. Už v Bibli je psáno, že Bůh vytvoří na základě víry jednu církev. Záměr Boha je tedy jednota a láska mezi lidmi. Společnost ale začali kazit právě sami lidé a dávají dětem špatný příklad pro budoucí život. Správnější by asi tedy bylo říct, že jsem věřící, než že jsem křesťan. A ani to není přesné. Ve sportu když řeknu, že jsem atlet, nebo sprintér, tak pořád ještě ostatní neví přesně čemu se prioritně věnuji, co dělám. A lidé si zvykli se prohlašovat za křesťany, muslimy……a zapomínají, že je stále jen ten jeden Bůh, který se v různých zemích nazývá podle řeči té které konkrétní země a stále by všude měly mezi lidmi platit ty základní lidské hodnoty, připomínané nám Bohem, tolerance, respekt a Láska, aby všem bylo dobře. A to na základě jejich svobodné vůle, kterou jim dal Bůh pro jejich svobodu. Jinak by člověk od začátku nebyl svobodný, ale otrok cizí vůle. Takže už dělení lidí nebylo správné, začaly platit nesprávné hodnoty, nemající nic společného se záměrem Boha. A lidé se dopracovali až tam, kam se dopracovali a najednou říkají proč to všechno Bůh dopouští ?! Takže křesťanství, ani muslimství, ani jiné náboženství nemusí lidstvu nic už říkat. Vše už lidstvu řekl Bůh, ale lidé mu nenaslouchali ani už ve většině případů nenaslouchají. A je zákonem, že tam kde zmíněné hodnoty jsou opomíjeny, tam začínají v menší nebo větší míře problémy
  Lidé se dnes snaží svoje činy schovat za společnost a sami zůstat ve vzájemné anonymitě. Schovávají své činy za různá společenství, politické strany, podniky, firmy, za stát, za EU. Bez lásky k ostatním, kvůli svému egu a kvůli penězům. Neuznávají Pravdu a nejsou ani ochotni přemýšlet o tom, co Pravda vlastně je. Napadl mě jeden takový citát, který jsem ještě jinde neslyšel : Pravda je jen jedna, ostatní jsou názory“. Lidé se ale tak daleko nehodlají vracet a postupně uznávají jen ty různé názory, stávají se stádem a nechávají se vláčet společností, jak řekl náš pan farář v jednom kázání.
  Takže potud zatím možná jen můj názor.
  Vašek

  1. Díky, Vašku za tvůj názor… Souhlasím s Tebou, že určitě by všude měly platit hodnoty, jako je láska, pravda atd. a že kdyby platily, tak by svět vypadal trochu jinak 🙂 Zároveň úplně nesouhlasím s tím, že by to bylo jen o těchto hodnotách. Je pro mě velký rozdíl být křesťan – to je někdo, kdo následuje Ježíše Krista a nebo třeba muslim… Protože potom je otázka, co je ta jedna „pravda, vůči které jsou ostatní jen názory“? Co je to pro tebe?

   Měj se fajn 🙂

   Honza

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *